سبک زندگی اسلامی تا حالا بهش فکر کردین؟

اصلا به نظرتون واسه چیه؟

تا حالا خواستین تو زندگیتون پیاده کنید؟

فایده اش چیه؟

یه مطلب که از وبلاگ  http://mezaj.blogfa.com دیدم براتون بزارم شاید ملموس تر به نظر بیاد...

"

آیا می دانید قیمت روغن ها مایع مثل آفتابگردان اگر واقعی باشد حدود 12 الی 15 هزار تومان خواهد بود ولی الان در بازار 900 الی 800 تومان است که از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزانتر است.

·   آیا می دانید بیشتر محتوای روغن های مایع از پارافین خوراکی که محصول پالایشگاهای نفت است درست شده است که کلسترول خون را افزوده موجب چربی خون و... می شود که کشنده است.

·   آیا می دانید در اکثر کارخانه های آبلیموهای صنعتی حتی یک عدد لیمو هم وارد نمی شود و آب لیمو صنعتی از (( آب کاه)) بعلاوه برخی اسانسها و جوهر نمک تولید می شود که همین امر موجب ته نشین نشدن محتوای آب لیمو می باشد

·   آیا می دانید کره گیاهی دروغی بیش نیست و با مواد پایه ای نفت و در برخی کشورها فضولات انسانی تولید می شود و موجب تشکیل پلاک اتروم در عروق کرونر قلب و بیماری های ایسکمیک قلبی می شود و شعار ((کره مارگارین(گیاهی)دوست قلب شما)) فریب افکارعمومیست.

·    آیا می دانید مواد قندی موجود در نوشابه ها موجب پوسیدگی دندانها می شود (دندان شکسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل می شود).

·        آیا می دانید سس مایونز از همه غذاها مضرتر برای صدمه به پوست و جوش صورت است.

·   آیا می دانید پنیر پفک اغلب پنیر تلخ( پنیر فاسد) و گندیده تاریخ مصرف گذشته می باشد چسبندگی پفک براساس تحقیقات تا 7 بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهایی میشود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر 2 عدد می باشد"

 

شاید تا حالا خیلی به غذاهایی که هر روز مصرف می کنیم فکر نکرده باشیم. از غذاهای بسته بندی شده بگیر تا بحث مزاج و خواص غذاها.

سبک زندگی اسلامی که یک شاخه اش به نوع مصرف غذا هم اشاره دارد ما رو با نوع مصرف غذاها و مصرف چه غذاهایی آشنا می کنه. هر چند در حال حاضر در سطح وسیع این فرهنگ جایدهی نشده است اما پیشرفت هایی داشته و دارد. اما می بینم که استارت این کار زده شده است که خود باعث امیدواری است.